Koty Norweskie Leśne - Norwegian Forest Cats MAGGOT *PL

Idź do spisu treści

Menu główne

O Nas

Rok 2002


Był sobie Pan Kot, który rządził domem ludzkim. Według jego zegarka funkcjonowała rodzina. Narzucał kiedy wstawać i o której godzinie kłaść się spać. Wyznaczał godziny posiłków. Wyprowadzał domowników na spacer i wskazywał którędy mają chodzić. Pan Kot,  był wspaniałym kocurem, najlepszym przyjacielem .

Przyszedł do naszej rodziny 15 lat temu jako malutki kociak, wzrastał razem z dziećmi i był członkiem rodziny, mającym swe miejsce przy stole.
Gdy odszedł, pustka okazała się tak wielka, że nikt nie potrafił normalnie funkcjonować. Wiedzieliśmy, że nikt nie zastąpi nam Pana Kota, ale bez "futrzaka" życie było straszne, dlatego zainteresowaliśmy się’ kocimi stronami’. Oglądając strona po stronie znaleźliśmy hodowlę GATTA i maleńką Xanthusię. Kolorem i futrem najbardziej przypominała utraconego pupila. I tak pewnego zimowego popołudnia księżniczka Xanthi zamieszkała w naszym domu, przywracając utraconą radość.
Dziękujemy Ci Ewuniu że powierzyłaś nam tak piękną koteczkę.
Xanthi to kotka norweska leśna, czarna, pręgowana z białym, jako kociak była tak piękna, że daliśmy namówić się na pierwszą w życiu wystawę. Mała dostała EX 1 i BIV, a my połknęliśmy bakcyla wystawowego.

Na jednej z wystaw konkurowaliśmy z małą koteczką rasy ragdoll, tak nam się spodobała biała kuleczka, że znów zaczęliśmy przeglądać „kocie strony”, aż znaleźliśmy maleńką Demeter z hodowli Supra FELIS .
Dziękujemy pani Beatko za maleńką białą Kluseczkę, którą mogliśmy przywieźć do naszego domu.
Dziewczynki bardzo zaprzyjaźniły się. Xanthi wreszcie nie jest sama, a maleńka Kluseczka wniosła całą masę radości, zabawy i skoków. Teraz z dwoma dziewczynkami jeździmy na wystawy.

Pani Beatce muszę podziękować podwójnie, gdyż od maja mamy kolejną koteczkę piękną brytyjkę klasycznie pręgowaną o imieniu Fortuna.

Rok 2008

od poprzedniej notatki biograficznej wiele minęło czasu i dużo się zmieniło. Xanthi i Demeter (nadal nazywana Kluseczką), są już Europa Champion, aby koteczki mogły osiągnąć tak wysokie tytuły braliśmy udział w wielu międzynarodowych wystawach. Zapoznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy się z wieloma wspaniałymi hodowcami, którzy właśnie koty wybrali na towarzyszy swojego życia. Dzięki tym znajomościom nasza Xanthi miała swoje pierwsze dzieci, a następnie kolejne. Pozdrawiamy hodowlę La Bichone i Dajatera. Dzięki dzieciom Xanthi nasza hodowla rozrasta się, zostają u nas kolejne wspaniałe kociaki , a nasza przygoda z KOTEM w tytule trwa nadal.

Zapraszamy do obserwowania naszych osiągnięć  na kolejnych stronach

Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Miłośników Kotów "Jedynka " z siedzibą w Warszawie, który wchodzi w skład federacji Felis Polonia, będacej członkiem Międzynarodowej Federacji Felinologicznej FIFE.


 


Wspomnienie  Pan  KOT

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego